Ciekawostki O Tygrysach

Po przeczytaniu tej strony spójrz na wszystkie inne fascynujące artykuły

Tygrysy to jedno z najpiękniejszych zwierząt na świecie, nic dziwnego, że uważane jest za narodowe zwierzę Indii. Czarno-pomarańczowe paski odróżniają te samotne zwierzęta od reszty gatunku. Tak dla przypomnienia, w Indiach żyje około 70 procent populacji tygrysów na całym świecie. Powoli, ale stopniowo, od czasu wprowadzenia zakazu zabijania i sprzedaży skóry tygrysów możemy zauważyć niezwykłą różnicę w dzikiej faunie.

Spis treści

Ciekawostki O Tygrysach

Tygrysy są największymi spośród innych dzikich kotów

Prawdopodobnie wiedziałeś, że Tygrysy Królewskie są największymi spośród innych dzikich kotów, ale czy wiesz też, że samce Tygrysów ważą do 300 kilogramów. Jezz! To tak, jakby ważyć grupę sześciu przeciętnych ludzi. Wszystko, co muszą zrobić, to usiąść na tobie i lizać łapy, a natychmiast zginiesz.

Uderzenie Tygrysa może cię zabić

Pomijając ogromne rozmiary ciała Tygrysów, spójrz tylko na ich przednie ręce / nogi, jeśli masz ulubionego Tygrysa i brutalnego wroga, równie dobrze możesz wysłać ich na walkę na pięści. Mówi się, że jedno machnięcie przednią ręką Tygrysa wystarczy, by zabić człowieka lub zwierzę, albo przynajmniej złamać kości.

Tygrysy są zwierzętami nocnymi

Niekoniecznie jest prawdą, że wszystkie tygrysy prowadzą nocny tryb życia, ale tak, wolą zajmować się większością polowań nocą. Powodem tego jest to, że Tygrysy wolą unikać konfliktów międzyludzkich w ciągu dnia, a także patrolować swoje terytorium w nocy.

Młode tygrysa rodzą się ślepe i tylko połowa młodych przeżywa

Najsmutniejsze jest to, że młode tygrysa rodzą się ślepe i tylko nieliczne przeżywają. Dosłownie nowo narodzone młode nic nie widzą, podążają tylko za zapachem matki. Ponieważ rodzą się ślepe i nie nadążają, większość z nich umiera z głodu lub zimna. Niektóre nawet są zjadane przez samce Tygrysów, aby Tygrysica była dostępna do krycia. To po prostu szalone!

Tygrysy uwielbiają pływać i bawić się w wodzie

W przeciwieństwie do domowych kotów, jego większa wersja lubi spędzać czas w wodzie i uwielbia pływać godzinami. Ponieważ młode, samice tygrysów zachęcają lub pomagają w nauce sztuki łowiectwa, mają nawet zdolność zabijania w wodzie. Mówi się, że jako dorośli potrafią przepłynąć kilka kilometrów, a nawet zgłosili, że przepłynęli 30 km w ciągu zaledwie jednego dnia.

Jak długo żyją Tygrysy

Oczekiwana długość życia Tygrysów wynosi od 20 do 25 lat, niezależnie od tego, czy są trzymane w niewoli, czy na wolności. Jednak większość umiera przed 20 rokiem życia, jak na przykład śmierć 19-letniego Machli w Parku Narodowym Ranthambore w Radżastanie w Indiach. Najstarszym żyjącym jak dotąd Tygrysem był 25-letni Flavel, uratowany z cyrku, schroniony w zoo w Tampa na Florydzie.

Tygrysy mogą kojarzyć się z innymi dużymi kotami

Tygrysy mogą również kojarzyć się z innymi dużymi kotami, na przykład, jeśli samiec Tygrysa łączy się z samicą Lwa, zwierzę urodzone jako hybryda jest znane jako Tigon. Są największym gatunkiem kotów i mogą urosnąć większe niż Liger, który jest mieszanką samca lwa i samicy tygrysa. Wysokość Ligera wynosi około 4,5 stopy na wszystkich czterech nogach i około 6 stóp wysokości w pozycji stojącej.

Uwaga: Tigony można znaleźć w co najmniej dziewięciu krajach, w tym w USA, Czechach, Chinach, Iranie, Rosji, Indiach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Argentynie. Krzyżowanie tygrysów jest zabronione na Tajwanie.

Tygrysy mają antyseptyczną ślinę

Być może dobrą stroną Tygrysów jest to, że mają antyseptyczną ślinę, więc jeśli dostaniesz siniaka i zechcesz je zdezynfekować, odwiedź lekarza Tygrysa, żartuję! Zwykle robią to, aby wylizać ten obszar, aby zapobiec infekcji.

Tygrysy potrafią bardzo szybko biegać

Nie jest to najszybszy biegacz w królestwie zwierząt, ale fakt, że tygrysy mają bardzo mocne nogi, sprawia, że ​​sprintują mniej więcej 60 kilometrów na godzinę, ale jest to możliwe tylko na krótkich dystansach.

Na ich skórze znajdują się również tygrysie pręgi

Większość z was może tego nie wiedzieć, ale większość gatunków kotów ma pręgi na futrze i skórze. Prawdą jest, że podobnie jak odciski ludzkich palców, unikalny wzór pasków na Tygrysach działa jak ich tożsamość. Nawet jeśli zgolisz futro tygrysów lub kotów domowych, nadal zobaczysz pasek

Tygrysy rzadko ryczą i są pokorne wobec swojej grupy

Wiem, hojny, musisz być jak, co? Ale tak, żebyś wiedział, tygrysy są jednym z najbardziej skromnych gatunków w przeciwieństwie do lwów (bez obrazy). Często w dzikich zwierzętach widać, że samce tygrysów pozwalają najpierw zjeść samicy i młodym.

Mocz tygrysa pachnie jak popcorn z masłem

Oto interesujący fakt, zapach, który wydobywa się z moczu Tygrysów, pachnie jak popcorn z masłem, nie daj się skusić, ponieważ oznacza również znak ostrzegawczy dla intruzów na ich terytorium.

Tygrysy wolą polować z zasadzki

Dzikie zwierzęta, jedna z najbardziej powszechnych wiedzy dla miłośników przyrody, cieszą się z zaskoczenia, ale nie tak bardzo jak tygrysy. Dzięki kamuflażowi w paski chowają się za gęstymi krzakami i atakują swoją ofiarę od tyłu. Mówi się również, że Tygrysy rzadziej atakują, gdy je widzimy, w rzeczywistości większość wiosek w Indiach nosi maskę na twarzy z tyłu głowy, aby oszukać Tygrysy.

Tygrysy to samotniki

To prawda, tygrysy są uważane za samotne zwierzęta. W przeciwieństwie do zabytków wielu tygrysów trzymanych w jednej klatce w ogrodach zoologicznych, rzadziej można spotkać tę samą grupę wiekową tygrysów wędrujących razem na wolności.

Dieta Tygrysów

Tygrysy mają zróżnicowaną dietę i mogą delektować się wszystkim, co przyjdzie im na drodze, czy to dzikiem, jeleniem / antylopą, gryzoniem, niedźwiedziem, ptakiem, nosorożcem, krokodylem, bawołem, a nawet własną grupą kotów, takich jak lamparty. Jedzą nawet ryby!

Tygrysy potrafią naśladować wołanie innych zwierząt

Tygrysy naśladują wołanie innych zwierząt! Miałem ten sam wyraz twarzy i pobudził mnie do sięgnięcia głębiej i znalezienia pozytywnej odpowiedzi, z pewnością mogą. 

Polowanie na mimikę jest dodatkową zaletą dla zwierząt; Mówi się, że Tygrysy wydają „pook” dźwięk podobny do dźwięku sambharu, który wciąga te niewinne zwierzęta w pułapkę i wpada w zasadzkę.

Tygrysy zwykle nie postrzegają ludzi jako ofiar

Tygrysy mają tendencję do atakowania ludzi tylko wtedy, gdy czują się zagrożene. Ale mówiąc poważnie, nie możemy zaprzeczyć temu faktowi, pojawiły się doniesienia o zabijaniu ludzi przez tygrysy na obszarach wiejskich, dlatego najlepiej trzymać się z dala od ich terytorium. Jeśli trafisz na takie sytuacje, najlepiej cofać się do tyłu, nieustannie spoglądając na Tygrysa, jak wspomniano wcześniej, gdyż najczęściej zabijają w zasadzce.

Kliknij w tę ikonę, aby zobaczyć nasze Ciekawostki podstrony dla dzieci

Spis treści