Ciekawostki O Psach

Po przeczytaniu tej strony spójrz na wszystkie inne fascynujące artykuły

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, to wie każdy kto ma i nie ma psa. Ale czy znacie inne ciekawostki o psach?

Spis treści

Rożne Ciekawostki o Psach

Psy śnią jak ludzie

Jeśli kiedykolwiek zauważyłeś, że Twój piesek drgał podczas snu, prawdopodobnie oznacza to, że śni. Naukowcy odkryli, że psy mają podobne wzorce snu i aktywność mózgu jak ludzie, a małe rasy mają tendencję do śnienia więcej niż duże.

Psy są inteligentne jak dwuletnie dziecko

Według badacza i autora psów Stanleya Corena, Twój pies jest bystry jak dwulatek! Wyjaśnił również, że najlepszy przyjaciel człowieka potrafi liczyć, rozumieć ponad 150 słów, a nawet oszukiwać ludzi lub inne psy, by dostać smakołyki. Inteligencja różni się w zależności od rasy – border collie są najmądrzejsze.

Zwyczajowo pies tak jak i dwulatek zna i rozumie około 250 słów i gestów, ale są psy które….

Przeczytaj artykuł o najpopularniejszych rasach psów małych.

Psy potrafią nauczyć się więcej niż 1000 słów

Psy mają niesamowite wyczucie słownictwa i potrafią nauczyć się ponad 1000 słów! Na przykład Border Collie o imieniu Chaser zna zarówno rzeczowniki, jak i czasowniki i może je zrozumieć na tyle, aby nadać kształt działaniu. Badania na ten temat idą pełną parą dzięki programom poświęconym psychologii psów na głównych uniwersytetach, takich jak Duke University, Yale University i Barnard College.

Psy stają się zazdrosne

Twój pies może być zazdrosny, kiedy zwracasz uwagę na inne psy. nie jest to zazdrość romantyczna jaką my czujemy, ale zazdrość jak u dzieci. To z pewnością świadczy o tym, że inteligencja psów jest na równi z inteligencją małego dziecka.

Psie „pocałunki” nie oznaczają tego, co myślisz

Możesz pomyśleć, że polizanie pyska to sposób, w jaki Twój pies daje Ci całusa. Ale to kolejny fakt dotyczący psów, który nie jest do końca prawdziwy. „Całowanie” nie jest formą okazywania uczuć, która przychodzi w sposób naturalny dla psów. Twoje pocałunki w pysku mogą nie być odbierane tak czule, jak mogłoby się wydawać. Jeśli poliżą twoją twarz – lub wykonują inne ruchy, takie jak zmiana pozycji, ziewanie lub oblizanie własnego pyska – może to być znak, że chcą, abyś dał im przestrzeń, Ludzka twarzy tak blisko psiego pyska może być postrzegane jako agresywne lub groźne.

Ciekawostki o Psich Nosach

Psy mają mokre nosy, ponieważ pomaga to wchłaniać substancje zapachowe.

Odcisk psiego nosa jest wyjątkowy, podobnie jak odciski palców człowieka.

ciekawostki o psach

Twój pies może wyczuć Twoje uczucia. W rzeczywistości zmysł węchu Twojego psa jest około 100 000 razy lepszy niż Twój. Nie powinno więc być szokujące, że w rzeczywistości mogą wyczuć takie rzeczy, jak strach. Kiedy człowiek się boi, poci się, a pies jest w stanie łatwo przyjąć tę zmianę.

Psy można wytresować do wykrywania raka i innych chorób u ludzi. Komórki rakowe wydzielają inne produkty przemiany materii niż zdrowe komórki ludzkiego ciała. Psy mogą nawet wywąchać komórki rakowe po prostu poprzez wąchanie czyjegoś oddechu.

Psy wąchają tyłki, aby się o sobie poznać

Psy maja inne spodoby komunikacji, a jednym z nich jest wąchanie zadków. Niepowtarzalny zapach psa jest wydzielany w jego gruczołach i tak, te gruczoły zapachowe znajdują się na ich grzbietach. Tylne końce psów są domem dla gruczołów wytwarzających feromony, które zawierają informacje o wszystkim, od płci psa po jego zdrowie i dietę. Dzięki niesamowitym zmysłom węchu psy mogą uczyć się o sobie wszystkich informacji na podstawie niuansów zapachu. Tak więc wąchanie tyłka jest w zasadzie metodą psów na uzyskanie pierwszego wrażenia

Głaskanie psów może obniżyć ciśnienie krwi

Możesz znaleźć różnego rodzaju badania i zabawne fakty na temat psów i korzyści zdrowotnych wynikających z ich posiadania. I ten fakt jest prawdziwy – głaskanie szczeniaka może spowodować spadek ciśnienia krwi o około 10 procent. A według American Kennel Club spada również ciśnienie krwi psa będącego zwierzęciem domowym.

Psy mają trzy powieki

Psy mają po trzy powieki w każdym oku! Oprócz górnej i dolnej powieki mają „naciekającą błonę” w kąciku oka, która służy przede wszystkim do usuwania kurzu i śluzu z rogówki. A koty też to mają! Możesz to zobaczyć, gdy zwierzę nagle się obudzi, ponieważ membrana jest zamknięta, gdy zwierzę śpi.

Nowofundlandy są doskonałymi ratownikami

Ta rasa ma wodoodporną sierść i płetwiaste stopy, dzięki czemu idealnie nadaje się do pływania. Początkowo hodowano je, aby pomagać rybakom i ratować ludzi przed utonięciem. Kilku właścicieli nowofundlandów wspomniało nawet, że ich szczenięta próbowały „uratować” je podczas pływania.

Psy mają poczucie czasu

Psy potrafią odróżnić od jednej do sześciu godzin. Przy wystarczającej kondycji i treningu Twój pies będzie w stanie przewidzieć swoje codzienne czynności, takie jak spacery i posiłki, o ile będą one odbywać się o tej samej porze każdego dnia.

Psy śpią skulone z powodu instynktu

Psy nie zwijają się w kłębek, kiedy śpią nie dlatego że wtedy ślicznie wygladaja, a ze względu na instynkt ochrony ich ważnych narządów i utrzymywania ciepła

Sterylizacja Psa

Psy, które zostały wysterilizowane lub wykastrowane, żyją dłużej niż te które nie były. Jedna nie wysterylizowana suka, jej partnerka i ich szczenięta mogą urodzić 67 000 szczeniąt w ciągu sześciu lat.

Najstarszą rasą psów na świecie jest Saluki

Saluki przez tysiące lat służyły jako pies myśliwski królów. Znaleziono ich rysunki w grobowcach starożytnego Egiptu z 2100 roku p.n.e. Saluki są szczupłą rasą, ale niesamowicie silną z nienaganną równowagą. Ta rasa jest bardzo niezależna, ale zawsze lojalna względem właściciela.

Psy mogą się nauczyć jak jeździć metrem

Bezpańskie psy opanowały sztukę skomplikowanego metra w Moskwie w Rosji. Widziano, jak wsiadali i wysiadali na regularnych przystankach w poszukiwaniu pożywienia. Osoby dojeżdżające do pracy przyzwyczaiły się do widoku psów jadących z nimi pociągiem, że ledwo to zauważają. W Moskwie żyje aż 35 000 bezpańskich psów, więc jest to prawdziwa szansa na przetrwanie najsilniejszych.

Psy, a czekolada

Czekolada może być bardzo śmiertelna dla psów ze względu na zawartość teobrominę. Psy nie mogą metabolizować teobrominy, a spożycie czekolady może spowodować silnie toksyczne nagromadzenie w ich organizmie, co może doprowadzić do śmierci.

Psy są bezpośrednimi potomkami wilków

Istnieje wiele ras psów, które wyglądają jak wilki, ale czy wiesz, że wszystkie psy, pochodzą od dzikiego wilka?

Na świecie jest około 900 milionów psów

Trudno jest oszacować, ile psów żyje obecnie na świecie, ale według najnowszych szacunków jest ich około 900 milionów. Około 75-85 procent tych psów jest uważanych za wybiegowe, co oznacza, że nie są one własnością ludzi, a według Światowej Organizacji Zdrowia około 200 milionów psów jest bezdomnych. Ponieważ wiele krajów wymaga rejestracji zwierząt domowych, krajem o największej liczbie psów domowych jest Francja, gdzie stosunek liczby psów do ludzi wynosi od 17 do 100.

ciekawostki o psach

Różne ciekawostki o psich rasach

Szczenięta dalmatyńczyków rodzą się całkowicie białe, z wiekiem na ich ciele pojawiają się kropki.

Maltańskie psy nie linieją, co czyni je idealnymi szczeniętami dla alergików.

Norweski Lundehund jest jedynym psem z sześcioma palcami u każdej stopy.

Chihuahua została nazwana na cześć stanu w północno-zachodnim Meksyku, w którym zostały odkryte. Chihuahua rodzą się z miękką czaszką, podobnie jak ludzkie dzieci.

Jamniki były pierwotnie hodowane do walki z borsukami.

Kliknij w tę ikonę, aby zobaczyć nasze Ciekawostki podstrony dla dzieci

Spis treści